piątek, 24 stycznia 2014

Ludzie pocztówki piszą...

   Ameryki nie odkryję stwierdzając, że wysyłanie tradycyjnych kartek umiera śmiercią naturalną. Taka szkoda :( Ale ja nie tylko nie narzekam jak większość, ale coś robię w tym kierunku, aby tradycji stało się za dość :) Moi znajomi dostają kartki, nie tylko wysyłane tradycyjną pocztą, ale i ręcznie przeze mnie robione. Troszkę ich już powstało :)

Moje kartki Bożonarodzeniowe...


Moje kartki Wielkanocne...Kartki różne...Wzory na karteczki pochodzą Haftów Polskich, Kramu z robótkami itd. Tylko ja, jak to ja, coś zawsze pozmieniam, dołożę. Kolory również dopieram sama, bo wykorzystuję nitki, które już mam. Dodatki, typu wstążeczka, diamencik, cekin, koralik, pochodzą z moich zbiorów (pamiętacie jak pisałam o chomikowaniu rożnych rzeczy :) ). Do niedawna kupowałam gotowe pas-partu , ale zapas poczyniony kiedyś w jednym z marketów się wyczerpał. Kartki, wiadomo do najtańszych nie należą. Włączyła się moja kreatywność i wymyśliłam "swoje" pas-partu. Może komuś spodoba się mój "oszczędny" pomysł? 
Kupuję w jednym z supermarketów kartoniki A3 za około 0,90 zł (jest taki wybór kolorów, że ho ho). Taką kartkę dzielę wzdłuż na trzy paski po 14 cm każdy i wycinam. Potem taki pojedynczy pasek znowu dzielę wzdłuż na trzy prostokąty po około 9,9 cm. Tak powstają punkty do zagięcia "skrzydeł" kartki (łatwiej zagina się je na linijce, przykładając ją prostopadle do kartki). Potem tylko w środkowej części wycinam okienko - najczęściej owal (mój dopasowany do wielkości tej kartki ma wymiary 11x7,5 cm), ale może być i koło, kwadrat czy np. dzwoneczek czy choinka. Warto zrobić sobie wcześniej szablon pożądanego kształtu. Wycinam następnie okienko i gotowe :) Potem taką kartkę można dowolnie ozdobić, wszystkim co nam do głowy przyjdzie. Kartka jest trochę mniejsza niż te gotowe, kupowane ale jej koszt, nie licząc pracy włożonej w jej wycięcie i haft, samego haftu, nitek, kanwy i ozdób, to około 0,30 zł. Pasuje oczywiście do standardowych kopert. A efekt naprawdę jest fajny :)

Moje pas-partu
Życzę twórczej pracy :)

7 komentarzy:

 1. Piękne, ja zawsze staram się wysyłać kartki na święta, miło jest wysyłać i dostawać.

  OdpowiedzUsuń
 2. śliczne kartki. Ja również wysyłam kartki na święta...a zauważyłam, że w dzisiejszych czasach coraz rzadziej się zdarza wysyłanie kartek świątecznych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne kartki, jednak z balwankiem jest najladniejsza :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię dostawać kartki, niestety już ich praktycznie nie dostaję.W dobie telefonów komórkowych, łatwiej i "taniej" jest wysłać sms. Czasami strach otwierać skrzynkę na listy bo w niej tylko rachunki :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne kartki, i choć lubię to mało ich dostaję nad czym ubolewam. Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne karteczki Aniu :) ja odkąd jestem w blogosferze to wróciłam do tradycyjnych karteczek :)

  OdpowiedzUsuń

* DZIĘKUJĘ za Twoje odwiedziny i pozostawione komentarze!

* Zastrzegam sobie prawo do usuwania złośliwych lub obraźliwych komentarzy oraz spamu!