poniedziałek, 11 stycznia 2016

"Makowy dworek" - podsumowanie wspólnego haftowania.

   Przygoda ze wspólnym haftowaniem "Makowego dworka" właśnie dobiegła końca. Udało nam się zebrać grupkę bardzo sympatycznych hafciarek i wyszywaniu towarzyszyła naprawdę fajna atmosfera - wzajemne wsparcie, kibicowanie, podglądanie i budujące komentowanie rezultatów.
Postawiliśmy na pełną dowolność w doborze materiałów, więc  powstało wiele pięknych wersji haftu, o czym czytając dzisiejszy post, się przekonacie.

Dziś zapraszam na podsumowanie naszej zabawy. Powstało dzięki pomocy "moich" hafciarek, które dołożyły do niego swoje trzy grosze. W jaki sposób? Przekonacie się poniżej :)

Na początek zapraszam do obejrzenia mego "Makowego dworka".

    Do haftu wybrałam białą aidę, gęstości 54/10. Haftowałam dwiema (maki trzema) nitkami mieszaniny mulin - ariadny, b.brand, odry, a nawet w maki wkradła się włóczka. Kolorystyka całkowicie moja, dobierana na podstawie legendy do wzoru. Pomysł (podpowiedziany przez Dobrą Duszyczkę) na " Makowy.." to maki w 3D, czyli wyhaftowanie ich nieco "grubszych" niż reszta. Wyszywało mi się naprawdę fajnie, chociaż dały mi się we znaki zielenie, a w zasadzie częste ich zmiany podczas haftowania drzew. Zrezygnowałam natomiast z niebieskich, pojedynczych krzyżyków (kwiatuszków?), zastępując je sąsiadującą zielenią. Naprawdę fajnie mi się wyszywało. Mój dworek teraz czeka na oprawę, a następnie ozdobi ścianę w salonie :)


A teraz poznajcie....

" Makowy dworek" Renaty

Renata podała kilka szczegółów: 

"Kanwa 14, wyszywany muliną Ariadna, 3 nitki. Schemacik, jak pewnie zauważyłaś,  jak dla mnie super. Wyszywanie dworku poszło mi w expresowym tempie."

Renatę możecie "spotkać" pod adresem blogowym
mojeroznecudawianki.blogspot.com


Co do tego tempa - potwierdzam! Renata jako pierwsza ukończyła haft, na długo przed całą naszą gromadką :) " Makowy dworek" Kasi Sz.

Kasia o swoim dworku napisała tak:

"Praca nad 'Makowym Dworkiem' była bardzo przyjemna, przede wszystkim dlatego, że lubię wzory firmy Coricamo, gdyż są fajnie opracowane. W legendzie uwzględnione są kolory i symbole, co ułatwia pracę. Do haftu wybrałam kanwę 16 ct koloru ecru. Haftowałam dwoma nitkami muliny Ariadny, która bardzo ładnie pokryła kanwę. Praca zajęła mi w sumie około 14 dni spędzonych tylko i wyłącznie na wyszywaniu 'Makowego...'. Haft zostanie oprawiony w drewnianą klasyczną ramę i zawiśnie w moim pokoju. Obowiązkowo zostanie dodane passpartu w jasnym kolorze." 
Kasia pochwaliła się dworkiem (klik) na swoim blogu krzyzykowe-szalenstwo.blogspot.com

Kasia także miała niezłe tempo haftowania, naprawdę godne podziwu :) " Makowy dworek" Kasi G.

 Kasia G. o swoim dworku napisała tak:

"Robiłam go mulinami DMC wg legendy na kanwie 18ct dwoma nitkami. Najpierw chciałam haftować 'jak leci', ale to było strasznie męczące, ze względu na częstą zmianę kolorów. Dlatego zmieniłam metodę i obierałam sobie jakiś element np. drzewo po lewej czy maki i na nich się skupiałam haftując kolorami. To znacznie przyśpieszyło pracę. Całość zajęła mi 24 dni. 'Makowy...' leci do Polski na prezent."
Kasia pochwaliła się dworkiem (klik) na swoim blogu zapiskitakowe.blogspot.ie

Podziwiam przepiękną oprawę haftu, a przy okazji, także niezłe tempo haftowania!
 
  " Makowy dworek" Rudej mamy:

Ruda mama o swoim dworku napisała tak:

" Do 'Makowego...' użyłam białej aidy 64/10 cm. Wyszywałam Ariadną.  Zaczęłam w lipcu i do października miała połowę. Ruszyłam z kopyta w listopadzie i powstała kolejna ćwiartka, natomiast w grudniu to już hop z górki ostatnia ćwiartka :) Wyszywało się bardzo przyjemnie, wbrew pozorom zielenie po prawej stronie nie sprawiły mi trudności:) Z lewą zielenią było gorzej. Ratowałam się wyszywaniem kolumnami :) Same maki i chatka to już czysta przyjemność:) 'Makowy...' oprawiony, będzie zdobił mój salon :)"

Ruda mama pochwaliła się dworkiem (klik) na swoim blogu rudamamaijejpasje.blogspot.com  " Makowy dworek" Maggy Rdest

  Maggy o swoim dworku napisała tak: 

"Haftowany bodajże na 16 ct, nitkami Profio i Ariadna. Zaczęłam talem, chyba w czerwcu. 'Dały mi popalić' symbole w zieleni, i kwestia okien. Fajnie się wyszywało. Przyjemny obrazek. Planuję oprawę, ale to potrwa.....".

Maggy pochwaliła się dworkiem (klik) na swoim blogu mulinowehaftowanie.blogspot.it


A ja osobiście jestem ciekawa tej oprawy i mam nadzieję, że kiedyś Maggy się nią pochwali :)
  " Makowy dworek"Teresy

  Teresa o swoim dworku napisała tak:

"Obrazek wyszywałam na zwykłej kanwie 40 oczek na 10 cm muliną Ariadną. Nie zdecydowałam się na koraliki, ponieważ mam utrudniony dostęp do pełnej palety kolorów koralików, jedyne co zmieniłam to jeden odcień koloru czerwonego ponieważ jak dla mnie był za bardzo jaskrawy - pomarańczowy. Po długiej przerwie haftowało się bardzo fajnie, szybko i łatwo :) Największą trudnością było znalezienie czasu, ale jak już miałam wolną chwilę to na tak  skomplikowany wzór wyszywało się dosyć przyjemnie :) Wyszycie dworku zajęło mi sporo czasu, ale biorąc pod uwagę fakt ze zaczęłam miesiąc później i miałam w tym okresie tysiące innych spraw na głowie to super że się wyrobiłam, wprawdzie w dodatkowym czasie ale to i tak dobrze :) Jeszcze nie mam planu co do przeznaczenia obrazu, myślałam nad wystrojem biura albo domu."

Teresę spotkacie na blogu teresa-teresa1305.blogspot.com


  " Makowy dworek"Iwony K.

Iwona o swoim dworku napisała tak: 

"Obrazek wyszywałam w dobrym dla siebie okresie. Były wakacje, dużo wolnego czasu.  Dodatkowo tematyka i kolorystyka  haftu zachęcała do pracy. Z reguły wyszywam nićmi "Ariadna" [ tutaj też tak było], na kanwie 14,  koloru białego. Nie stosowałam żadnych dodatków np. koraliki. Gdy odbiorę oprawiony obrazek powieszę go u siebie w pokoju."

Iwona pochwaliła się dworkiem (klik) na swoim blogu aniaiwonka.blogspot.com

Oprawa także pięknie dobrana, a i obrazek powstał szybko :)

  " Makowy dworek" A- lenki


 A-lenka o swoim dworku napisała tak:

"Do wyszywania wybrałam kanwę Aida 18ct i mulinę DMC oraz koraliki Preciosa. Nieco kłopotliwe były drzewa, w których często zmieniały się kolory muliny. Jednak dzięki temu zabiegowi drzewa prezentują się doskonale. Niewielki problem powstał również podczas naszywania koralików. Na kanwie, którą wybrałam krzyżyki są dosyć małe, a koraliki okazały się nieco większe, musiałam więc troszkę pokombinować. Zadowolona jestem z uzyskanego efektu, niestety zdjęcia nie oddają uroku całości, więc musicie uwierzyć mi na słowo. Teraz obrazek trafi do prania i oprawienia, a potem myślę, że jak większość moich prac będzie prezentem i ozdobi czyjąś ścian."

A-lenka pochwaliła się dworkiem (klik) na swoim blogu lenkanapoddaszu.blogspot.com

Na ten dworek czekałam bardzo. A-lenka jako jedyna zdecydowała się na koraliki i dworek wyszedł naprawdę pięknie!

 
  " Makowy dworek" Nadziei


Niestety Nadzieja nic mi o swoim dworku nie napisała. Jeśli to zrobi, niezwłocznie uzupełnię "lukę".

  " Makowy dworek"Iwony S.

Iwonce nie udało się skończyć "Makowego..." w terminie. Ale widząc Jej zapał i wielkie samozaparcie, wydaje mi się, że to potrwa jeszcze tylko chwilkę i zobaczymy niedługo efekt końcowy.
Iwonkę spotkacie na blogu onkowo.blogspot.com/

Pięć Dziewczyn, które zadeklarowały chęć wyszywania z nami, do tej pory nie pochwaliło się rezultatami, nie dały nawet znać czy chociażby zaczęły ;( Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za wspólną zabawę! 
Dziękuję za atmosferę, kibicowanie, motywowanie!
Cieszę się, że powstało tyle świetnych wersji "Makowego dworka".
Mam nadzieję, że bawiłyście się tak samo dobrze jak ja!
 

30 komentarzy:

 1. I co tu napisać, mogę jedynie tyle że wszystkie Makowe dworki wyszły pięknie. Każdy ma swój urok i każdy jest unikalny. Po prostu śliczna galeria. Gratuluję wszystkim dziewczynom, którym udało się ukończyć zabawę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję wszystkim ukończenia obrazu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super podsumowanie :) Piękne dworki wyszły.

  OdpowiedzUsuń
 4. Aniu i tu dziękuję za ujęcie mnie w podsumowaniu. Dziękuję ,że trzymasz za mnie kciuki, to motywuje. Obrazek za bardzo mi się podoba i mocno pasuje do wystroju mojego twórczego pokoju, żebym sobie go mogła odpuścić. Skończę z pewnością w pierwszej kolejności, zanim zachwyci mnie coś innego w haftach ;-) Po przeglądzie obrazków opublikowanych aż dech zapiera, że z jednego wzoru można było osiągnąć tak różne obrazy ;-) Gratuluję wszystkim i dziękuję za wspólną zabawę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, gratuluję dziewczyny. Piękne hafty powstały.

  OdpowiedzUsuń
 6. Haftowane Dworki wyglądają okazale i pięknie a Tobie się należą wielkie brawa za wspaniałe podsumowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Co jeden to piękniejszy! Stworzyłaś świetną relację, Aniu:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna relacja :) Niby to samo haftowałyśmy a każdy dworek inny :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne hafty. Można zobaczyć ten sam haft zrobiony nieco inaczej i przy okazji zwiedzić nowe blogi.

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję wszystkim ukończenia:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Super podsumowanie, wszystkim Koleżankom dziękuję za wspólne haftowanie i gratuluję pięknych dworków

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne prace... Gratuluję wszystkim twórczyniom, bo mnóstwo pracy poszło, ale efekty są cudowne.

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajnie podsumowałaś Wasze prace :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Super napisane.
  Wszystkie dworki ślicznie się prezentują.
  Dziękuję za organizację zabawy i mobilizację, bo było ciężko

  OdpowiedzUsuń
 15. Jakie solidne i rzeczowe podsumowanie SAL-u. Jestem pod wrażeniem. Obrazy wyszły pięknie. Gratuluję, dziewczyny!:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Piękne prace, wszystkim wielkie brawa :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 17. Gratulacje dla dziewczyn- kawał dobrej roboty :)

  OdpowiedzUsuń
 18. piękne dworki. teraz trochę żałuję, że się nie dołączyłam do SALu, ale nic straconego, może kiedyś sama wyszyję bez SALu :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Piękne wszystkie obrazki, gratuluję wszystkim uczestniczkom SAL-u ukończenia dworków :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Aniu cieszę się, że mogłam wyszywać z Wami. Obejrzałam wszystkie piękne prace, wyszywane według jednego wzoru, a jakie różne.
  Cieszę się, że nasze wspólne wyszywanie trwa nadal i Magiczne fuksje będą równie efektowne
  Pozdrawiam Alina

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo dziękuję za tyle miłych słów i o naszych pracach i o posumowaniu naszej zabawy! Dziękuję za gratulacje ;) Czuję się bardzo doceniona ;)

  A Uczestniczkom zabawy jeszcze raz dziękuję za udział. Haftowanie z Wami to czysta przyjemność :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Jeden wzór, a każda praca inna, fajne są te zabawy

  OdpowiedzUsuń
 23. Piękne te Wasze prace. Ja mam w planach ten wzór ale jakoś tak mi schodzi. Szkoda, że nie trafiłam tu wcześniej to bym razem z wami pohaftowała :)

  OdpowiedzUsuń
 24. kurcze, niby ten sam wzór a jakie inne :) super:)

  OdpowiedzUsuń
 25. Inna kanwa, inne mulinki,inna oprawa, ten sam wzór, a każda praca wyjątkowa. Gratulacje dziewczyny :)

  OdpowiedzUsuń

* DZIĘKUJĘ za Twoje odwiedziny i pozostawione komentarze!

* Zastrzegam sobie prawo do usuwania złośliwych lub obraźliwych komentarzy oraz spamu!