czwartek, 17 maja 2018

442. Pamiątka Pierwszej Komunii :)

 
Witajcie!

      Piękna pogoda, a co za tym idzie ogrom obowiązków poza domem, nie sprzyjają robótkowaniu. Po ogarnięciu tego, co na zewnątrz i tego, co wewnątrz, okazuje się, że na tamborek zostaje już tylko chwilka. 
   Ale trzeba było się spiąć, bo zostałam poproszona o wykonanie dwóch pamiątek komunijnych. 

   Dziś pierwsza z nich, wyhaftowana z myślą o chłopcu.   Schemat haftowanej pamiątki jest Wam zapewne dobrze znany, bo pojawił się w "Igłą malowane" 3/2017. Jednak już na pierwszy rzut oka widać, że wprowadziłam swoje zmiany. 

Kwiaty zamiast oryginalnych różów, dostały odcienie żółtego, a listki wyhaftowłam tylko jednym odcieniem zieleni.

Całkowicie zrezygnowałam  ze wstążki, bo przyznaję szczerze, że zupełnie nie podoba mi się jej kształt. A dzięki temu zabiegowi, pojawiło się idealne miejsce na imię i datę.

Kielich w całości wyszyłam złotym Metalux'em. Zmieniłam kształt hostii (zaokrąglając go), a jej kontur, litery  i promienie podkreśliła, wspomniana wyżej, nić. Zrezygnowałam także z żółtego tła wokół samej hostii.

Ujednoliciłam kolory twarzy i włosów w postaci chłopca, a jego alba nie jest w całości wypełniona. Nadałam także chłopczykowi nieco inny wyraz twarzy, i zamiast tego smutnego z oryginału, pojawił się bardziej błogi, delikatny uśmiech. Wszak to wyjątkowy i radosny dzień!

Całość wyhaftowałan na białej Aidzie 54/10, dwiema nitkami mieszanki mulin Ariadny, DMC, oraz Sullivans. Kontury oraz napisy wykonałam jedną nitką czarnej Ariadny. Kielich, oraz kontury i litery wyszyłam jedną nitką złotego Metalux'u. Kolorystykę dobrałam sama.

 Powiem szczerze, że jestem zadowolona z efektu, który "na żywo" wygląda jeszcze piękniej. Złota, metalizowana nić dodaje elegancji. A więc pamiątka idealnie podkreśla ten ważny dzień: jego czystość i delikatność, a jednocześnie podniosłość i bogactwo.

Na koniec dodam, że oprawą zajmie się już sama Zamawiająca, której pamiątka bardzo przypadła do gustu.


Pozdrawiam serdecznie,
Ania z Kreatywnej Jacewiczówki :)14 komentarzy:

 1. przepiękna pamiątka, cudny wzór

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie jak zawsze Anuś:)
  Buziaczki

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczna pamiątka a zmiany bardzo korzystne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w tym roku miałam komunię chrześnika męża, ale nie wyrobiłam się czasowo i nie zrobiłam mu żadnej takiej pamiątki... A twoja jest piękna

  OdpowiedzUsuń
 5. Oglądałam te wzory w Coricamo, ale jakoś do mnie nie przemówiły... Po zmianach, które wprowadziłaś wzór jest świetny!

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękną pamiątkę wyczarowałaś dla Filipa. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna pamiątka! Z takim wzorem jeszcze sie nie spotkałam.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam bardzo serdecznie w ten piękny majowy wieczór Bardzo mi się podoba przedstawione tutaj haft widać że praca wykonana jest bardzo estetycznie i włożone serducho i to się liczy najbardziej fantastyczna pamiątka Pierwszej Komunii Świętej Pozdrawiam bardzo serdecznie życzę mnóstwa kreatywności oraz dużo dużo miłości i radości

  💁 odnowionaja.blogspot.com

  Zapraszam Cię serdecznie na bloga swej Przyjaciółki Agnieszki , która chwyta piękne chwile w swój obiektyw , ale również pisze życiowe przesłania z serca dla drugiego człowieka .

  Pozdrawiam serdecznie Sylwia

  OdpowiedzUsuń

* DZIĘKUJĘ za Twoje odwiedziny i pozostawione komentarze!

* Zastrzegam sobie prawo do usuwania złośliwych lub obraźliwych komentarzy oraz spamu!